Archív kategorií: Dolná časť chrbta

Predklon s činkou na ramenách

Predklon s činkou na ramenách Predklon s činkou na ramenách Postavte sa rovno a položte si činku zozadu na ramená Predkloňte sa v páse až kým bude trup paralelne s podlahou. Chrbtica nech je počas cviku rovná a kolená nehýbné (napnuté alebo mierne ohnuté) Zdvihnite trup späť do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: vzpriamovače chrbtice. Sekundárne: široký… Čítať viac »

Hyperextenzia

Hyperextenzia Hyperextenzia Držadlá stroja uchopte natiahnutím rúk a trup oprite o hrudnú opierku Držadlá priťahujte k hornej časti brucha, chrbtica nech je rovná Závažie vráťte späť do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: vzpriamovače chrbtice. Sekundárne: široké chrbtové svaly, sedacie svaly , hamstringy. Anatomický pohľad Umiestnenie rúk: Môžete sa držať za chrbát v bedrovej časti alebo ruky… Čítať viac »

Mŕtvy ťah

Mŕtvy ťah Mrtvý ťah je komplexný cvik pri ktorom sa zapája hlavnej spodná časť chrbta, hlboké brušné svalstvo, trapézy a hamstringy. Mrtvý ťah je technicky jeden z najnáročnejších. Pred tréningom sa rozohrejte a ponaťahujte. Začnite s menšími váhami a zdokonaľte svoju techniku.       Mŕtvy ťah Činku uchopte nadhmatom v šírke ramien s natiahnutými rukami… Čítať viac »