Archív kategorií: Cviky na nohy

Výpony v sede

Výpony v sede Výpony v sede Prednú časť chodidiel postavte na plošinu, položte opierky stroja na spodnú časť stehien a spustite päty čo najnižšie Zdvihnutím päty čo najvyššie posuniete závažie hore Pomalým pohybom vracajte päty do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: dvojhlavý sval lýtkový. Sekundárne: šikmý sval lýtkový. Anatomický pohľad Pozícia chodidiel: Keď prsty smerujú… Čítať viac »

Leg-press výpony na stroji

Leg-press výpony na stroji Leg-press výpony na stroji Prednú časť chodidiel oprite na okraj podložky stroja (podobne ako pri legpresse) a spustite závažie čo najnižšie Závažie vytlačte čo najvyššie sltačením lýtkových svaloch Pomaly spúštajte závažie do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: dvojhlavý sval lýtkový. Sekundárne: šikmý sval lýtkový. Anatomický pohľad Pozícia chodidiel: Keď prsty smerujú… Čítať viac »

Výpony s oporou rúk

Výpony s oporou rúk Výpony s oporou rúk Prednú časť chodidiel umiestnite na blok, predkloňte sa dopredu, rukami sa oprite o lavičku a spúštajte päty čo najnižšie S nohami stále napnutými zdvihnite päty čo najvyššie Pomaly spúštajte päty dole do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: dvojhlavý sval lýtkový. Sekundárne: šikmý sval lýtkový. Anatomický pohľad Pozícia… Čítať viac »

Mrtvý ťah na nohy

Mrtvý ťah na nohy Mrtvý ťah na nohy V pozícii postojačky s chodidlami na šírku bokov uchopte činku do natiahnutých rúk Predkloňte sa v páse a spustite činku dole, nohy neobýbajte Pohyb zastavte tesne nad zemou a zdvihnite činku späť Používané svaly Primárne: hamstringy, sedacie svaly. Sekundárne: vzpriamovače chrbtice, kvadricepsy. Anatomický pohľad Umiestnenie chodidiel: Chodidlá… Čítať viac »

Zakopávanie v stoji na lavičke

Zakopávanie v stoji na lavičke Zakopávanie v stoji na lavičke Pätou jednej nohy sa zaprite pod valček, zatiaľ čo druhá noha drží váhu tela Pritiahnutím päty smerom ku sediacim svalom a ohnutím kolena zdvihnite závažie Spustite závažie späť do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: hamstringy. Sekundárne: sedacie svaly, lýtkové svaly. Anatomický pohľad Pozícia chodidiel: S chodidlami… Čítať viac »

Podrep na stroji

Podrep na stroji Podrep na stroji Oprite sa chrbtom o opierku stroja tak že rukami obíjmete podložky nad ramenami. postavte sa na podložku s chodidlami v šírke ramien Pomaly spúštajte závažie a kolená ohýnajte až do pravého uhlu Narovnaním nôh zdvíhajte závažie späť do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: kvadricepsy. Sekundárne: sedacie svaly, hamstringy, adduktory… Čítať viac »

Podrep s činkou

Podrep s činkou Podrep s činkou Chodidlami sa postavte na šírku ramien a činku dajte na ramená Pomaly ohýbajte kolená, pokiaľ stehná nie sú paralelne s podlahou Nohy narovnajte a vráťte sa do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: kvadriceps, sedacie svaly. Sekundárne: hamstringy, adduktory, vzpriamovač chrbtice, brušné svaly. Anatomický pohľad Umiestnenie chodidiel: Úzky postoj posúva… Čítať viac »

Výpony na stroji v stoji

Výpony na stroji v stoji CIEĽ: Lýtka Výpony na stroji v stoji Prednú časť chodidiel umiestnite na plošinu, ramená pod podložky stroja a spustite päty čo najnižšie Zdvihnutím päty čo najvyššie posuňte závažiš hore, nohy majte stále napnuté Pomaly spúštajte päty späť do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: dvojhlavý sval lýtkový. Sekundárne: šikmý sval lýtkový.… Čítať viac »

Zakopávanie v ľahu na lavičke

Zakopávanie v ľahu na lavičke Zakopávanie v ľahu na lavičke Ľahnite si čelom smerom dole na lavičku a zaprite päty o valčeky stroja Priťahovaním päty smerom k sedacím svalom a ohýbaním v kolenách zdvíhajte závažie Vráťte závažie späť do východiskovej pozície Používané svaly Primárne: hamstringy. Sekundárne: sedacie svaly, lýtkové svaly. Anatomický pohľad Pozícia chodidiel: S chodidlami… Čítať viac »

Predkopávanie v sede na stroji

Predkopávanie v sede na stroji Predkopávanie v sede na stroji V sede na stroji zaprieme priehlavky o valčeky stroja Nohy zdvíhajte hore až do napnutých kolien Nohy spúštajte späť do východiskovej polohy, kolená zvierajú 90° uhol Používané svaly Primárne: kvadriceps. Sekundárne: predný sval holenný. Anatomický pohľad Pozícia chodidiel: Keď palce smerujú priamo hore, sú zaťažené… Čítať viac »