Archív kategorií: Cviky na biceps

Benchpress s úzkym úchopom

Benchpress s úzkym úchopom Benchpress s úzkym úchopom Uchopte činku s úzkym úchopom (ruky asi 15 cm od seba) nadhmatom Pomaly spúšťajte činku dole a dotknite sa strednej časti hrudníka Zdvihnite činku priamo hore až do napnutia lakťov Používané svaly Primárne: triceps, veľký prsný sval. Sekundárne: predná hlava deltového svalu. Anatomický pohľad Umiestnenie rúk: Aby… Čítať viac »

Kladivový zdvih s jednoručkami

Kladivový zdvih s jednoručkami Do každej ruky uchopte jednoručku dlaňami smerom dovnútra a palcami dopreu Zdvihnite jednu činku k ramenu s dlaňami stále dovnútra Spustite jednoručku do východiskovej polohy a cvik opakujte s druhou rukou Používané svaly Primárne: sval vretenný Sekundárne: hlboký sval ramenný, extenzory a flexory predlaktia, biceps. Anatomický pohľad Úchop: Tento cvik vyžaduje neutrálny… Čítať viac »

Bicepsový zdvih na stroji

Bicepsový zdvih na stroji Bicepsový zdvih na stroji Uchopte tyč podhmatom na šírku ramien, lakte položte na opierku a natiahnite ruky Ohýbaním lakťov zdvíhajte tyč smerom k sebe Tyč vráťte späť do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: biceps. Sekundárne: hlboký sval ramenný ( brachialis ), sval vretenný ( brachioradialis ), svaly pradlaktia. Anatomický pohľad Umiestnenie… Čítať viac »

Bicepsový zdvih na Scottovej lavičke s jednoručkou

Bicepsový zdvih na Scottovej lavičke s jednoručkou Prevedenie V sede na lavičke položte natiahnuté ruky na opierku a uchopte činku podhmatom na šírku ramien Zdvihnite činku hore k ramenám Vráťte činku späť do východiskovej pozície Používané svaly Primárne: biceps. Sekundárne: hlboký sval ramenný, sval vretenný, svaly predlaktia. Anatomický pohľad Umiestnenie rúk: Široký úchop sústredí pôsobenie… Čítať viac »

Bicepsový zdvih na Scottovej lavičke s veľkou činkou

Bicepsový zdvih na Scottovej lavičke s veľkou činkou Prevedenie V sede na lavičke položte natiahnuté ruky na opierku a uchopte činku podhmatom na šírku ramien Zdvihnite činku hore k ramenám Vráťte činku späť do východiskovej pozície Používané svaly Primárne: biceps. Sekundárne: hlboký sval ramenný, sval vretenný, svaly predlaktia. Anatomický pohľad Umiestnenie rúk: Široký úchop sústredí… Čítať viac »

Bicepsový zdvih spodnej kladky v stoji

Bicepsový zdvih spodnej kladky v stoji Prevedenie S natiahnutými rukami uchopte podhmatom tyč pripevnenú k spodnej kladke Tyč zdvihneme k ramenám a ohýbajte pritom lakte Pomaly tyč spúštajte až kým budú ruky natiahnuté (východisková pozícia) Používané svaly Primárne: biceps. Sekundárne: hlboký sval ramenný, sval vretenný, predná hlava deltového svalu, svaly predlaktia. Anatomický pohľad Umiestnenie rúk:… Čítať viac »

Koncentrovaný bicepsový zdvih

Koncentrovaný bicepsový zdvih Prevedenie Sadnite si na okraj lavičky, natiahnutú ruku si oprite o vnútornú stranu stehna a uchopte podhmatom jednoručku Ohnutím lakta zdvihnite jednoručku k ramenu Jednoručku spustite späť do východiskovej polohy. Používané svaly Primárne: biceps. Sekundárne: hlboký sval ramenný, sval vretenný, svaly predlaktia. Anatomický pohľad Úchop: Pri úchope podhmatom je ruka v supinácii, čo… Čítať viac »

Bicepsový zdvih s jednoručkami v sede

Bicepsový zdvih s jednoručkami v sede Bicepsový zdvih Prevedenie Jednoručky uchopíme s palcami smerom dopredu, ruky sú spustené pozdĺž tela. Striedavo jednu a druhú ruku zdvíhame k ramenám a otáčame rukou tak, aby dlaň smerovala smerom hore. Jednoručku spustíme späť do východiskovej polohy a cvik opakujeme s druhou rukou. Používané svaly Primárne: biceps. Sekundárne: hlboký sval ramenný, sval vretenný, predná hlava… Čítať viac »

Bicepsový zdvih s veľkou činkou

Bicepsový zdvih s veľkou činkou Prevedenie Uchopte činku podhmatom na šírku ramien, ruky sú natiahnuté Ohnutím lakťov zvihnite činku na úroveň ramien Spustite činku do východiskovej pozície Používané svaly Primárne: biceps Sekundárne: hlboký sval ramenný, sval vretenný, predná hlava deltového svalu, svaly predlaktia. Anatomický pohľad Umiestnenie rúk: Pri širokom úchope sú zaťažované vnútorné bicepsy (… Čítať viac »