Archív kategorií: predná hlava

Predpažovanie s kladkou

Jednou rukoi s dlaňou smerom dole uchopte držadlo pripevnené k spodnej kladke Chbtom ku kladkovému zariadenie zdvihnite držadlo oblúkom hore až na úroveň ramien s napnutým lakťom Držadlo spustite späť do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: predná hlava deltového svalu. Sekundárne: stredná hlava deltového svalu, trapéz, horná časť prsných svalov. Anatomický pohľad Úchop: Úchop nadhmatom… Čítať viac »

Predpažovanie s veľkou činkou v stoji

Predpažovanie s veľkou činkou v stoji Uchopte činku nadhmatom na šírku ramien, ruky majte spustené dole, činka sa dotýka prednej časti stehien Činku zdvihnite predným oblúkom hore na účoveň očí s napnutými lakťami Činku spúštajte späť do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: predná hlava deltového svalu. Sekundárne­­: postranný deltový sval, trapéz, horná časť prsných svalov.… Čítať viac »

Predpažovanie s jednoručkami v sede

Predpažovanie s jednoručkami v sede V sede na okraji lavičky uchopte jednoručky s palcami smerom dopredu, ruky majte spustené pozdĺž tela Jednoručku zvíhajte predným oblúkom hore na úroveň ramien s napnutým lakťom Jednoručku spúštajte späť do východiskovej polohy a cvik opakujte s druhou činkou Používané svaly Primárne: predná hlava deltového svalu. Sekundárne: trapéz, horná časť… Čítať viac »

Tlaky na ramená s jednoručkami v sede

Tlaky na ramená s jednoručkami   Tlaky na ramená s jednoručkami v sede   V sede na lavičke uchopte jednoručky dlaňami dopredu na šírku ramien Jednoručky zdvíhajte vertikálne hore až do polohy napnutých lakťov Jednoručky spúštajte späť až do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: predná hlava deltového svalu. Sekundárne: stredná hlava deltového svalu, trapéz, triceps… Čítať viac »

Tlaky na ramená s veľkou činkou v sede

Tlaky na ramená s veľkou činkou   Tlaky na ramená s veľkou činkou V sede na lavičke uchopte tyč dlaňami na šírku ramien Pomaly spúštajte činku dole (pred telom), pokiaľ sa nedotknete hornej časti hrude Činku zdvíhajte hore a ž do napnutých laktí Používané svaly Primárne: predná hlava deltového svalu. Sekundárne: stredná hlava deltového svalu,… Čítať viac »