Category Archives: Cviky na ruky

Bicepsový zdvih s veľkou činkou nadhmatom

Bicepsový zdvih s veľkou činkou nadhmatom Uchopte čitku nadhmatom na šírku ramien a s natiahnutými rukami Zdvihnite činku na úroveň ramien klopením zápästia hore a dole pri ohýbaní lakťov Spustite činku späť do východiskovej polohy, povoľte zápästie Používané svaly Primárne: extenzory predlaktí a prstov. Sekundárne: biceps, sval vretenný, hlboký sval ramenný. Anatomický pohľad Úchop: Tento cvik… Read More »

Klopenie zápästia s veľkou činkou nadhmatom

Klopenie zápästia s veľkou činkou nadhmatom Klopenie zápästia s veľkou činkou nadhmatom Sadnite si na okraj lavice a uchopte činku nadhmatom na šírku ramien, predlaktie položte na stehná Ohnutím zápästia spustite činku dole k podlahe Zdvihnite činku hore pomocou pohybu zápästia Používané svaly Primárne: extenzory predlaktia. Sekundárne: flexory a extenzory prstov. Anatomický pohľad Umiestnenie rúk: Ideálny… Read More »

Klopenie zápästia s veľkou činkou podhmatom

Klopenie zápästia s nadhmatom Klopenie zápästia s veľkou činkou podhmatom Sadnite si na okraj lavice a uchopte činku podhmatom na šírku ramien, predlaktie položte na stehná Ohnutím zápästia spustite činku dole k podlahe Zdvihnite činku hore pomocou pohybu zápästia   Používané svaly Primárne: flexory predlaktia. Sekundárne: flexory prstov. Anatomický pohľad Umiestnenie rúk: Ideálne je umiestnenie… Read More »

Tricepsový kick back v predklone

Tricepsový kick back v predklone Tricepsový kick back v predklone Uchopte jednoručku, ohnie sa vpáse a stabilizujte trup položením voľnej ruky na lavičku alebo koleno Cvik začnite s nadlaktím rovnobežne s podlahou a lakťom zvierajúcim pravý uhol Zdvihnite jednoručku hore a narovnajte ruku až do napnutých lakťov   Používané svaly Primárne: triceps. Sekundárne: zadná hlava… Read More »

Benchpress s úzkym úchopom

Benchpress s úzkym úchopom Benchpress s úzkym úchopom Uchopte činku s úzkym úchopom (ruky asi 15 cm od seba) nadhmatom Pomaly spúšťajte činku dole a dotknite sa strednej časti hrudníka Zdvihnite činku priamo hore až do napnutia lakťov Používané svaly Primárne: triceps, veľký prsný sval. Sekundárne: predná hlava deltového svalu. Anatomický pohľad Umiestnenie rúk: Aby… Read More »

Tricepsové kliky na bradlách

Tricepsové kliky na bradlách Tricepsové kliky na bradlách Uchopte tyče a zdvíhajte sa až do natiahnutých rúk Ohnite lakte a pomaly spúštajte telo, pokiaľ horné časti rúk nie sú paralelne s podlahou (trup majte stále rovno) Zdvihnite sa späť hore až do napnutia lakťov Pre zacielenie na triceps dodržujte nasledujúce body: nenakláňajte telo, os trupu udržujte… Read More »

Tricepsový tlak s veľkou činkou v sede (Francúzsky tlak)

Tricepsový tlak s veľkou činkou v sede (Francúzsky tlak) Vo vzpriamenom sede uchopte činku oboma rukami s rukami natiahnutými nad hlavu, použite úzky úchop s nadhmatom Lakte ohnite a spustite činku dole za hlavu Zdvihnite činku hore až do napnutia lakťov Používané svaly Primárne: triceps Sekundárne: deltový sval, svaly predlaktia. Anatomický pohľad Umiestnenie rúk: Široký… Read More »

Tricepsový zdvih s veľkou činkou v ľahu (Francúzsky tlak)

Tricepsový zdvih s veľkou činkou v ľahu (Francúzsky tlak) Prevedenie Vľahu na lavičke uchopte činku nad hrudníkom úzkym úchopom nadhmaton, ruky majte asi 15 cm od seba Ohnite lakte a spúštajte činku dole k čelu Zdvihnite činku hore až do napnutia lakťov Používané svaly Primárne: triceps. Sekundárne: hruď, predná hlava deltového svalu, svaly predlaktia. Anatomický… Read More »