Archív kategorií: Cviky na predlaktie

Cviky na predlaktie

Bicepsový zdvih s veľkou činkou nadhmatom

Bicepsový zdvih s veľkou činkou nadhmatom Uchopte čitku nadhmatom na šírku ramien a s natiahnutými rukami Zdvihnite činku na úroveň ramien klopením zápästia hore a dole pri ohýbaní lakťov Spustite činku späť do východiskovej polohy, povoľte zápästie Používané svaly Primárne: extenzory predlaktí a prstov. Sekundárne: biceps, sval vretenný, hlboký sval ramenný. Anatomický pohľad Úchop: Tento cvik… Čítať viac »

Klopenie zápästia s veľkou činkou nadhmatom

Klopenie zápästia s veľkou činkou nadhmatom Klopenie zápästia s veľkou činkou nadhmatom Sadnite si na okraj lavice a uchopte činku nadhmatom na šírku ramien, predlaktie položte na stehná Ohnutím zápästia spustite činku dole k podlahe Zdvihnite činku hore pomocou pohybu zápästia Používané svaly Primárne: extenzory predlaktia. Sekundárne: flexory a extenzory prstov. Anatomický pohľad Umiestnenie rúk: Ideálny… Čítať viac »

Klopenie zápästia s veľkou činkou podhmatom

Klopenie zápästia s nadhmatom Klopenie zápästia s veľkou činkou podhmatom Sadnite si na okraj lavice a uchopte činku podhmatom na šírku ramien, predlaktie položte na stehná Ohnutím zápästia spustite činku dole k podlahe Zdvihnite činku hore pomocou pohybu zápästia   Používané svaly Primárne: flexory predlaktia. Sekundárne: flexory prstov. Anatomický pohľad Umiestnenie rúk: Ideálne je umiestnenie… Čítať viac »

Kladivový zdvih s jednoručkami

Kladivový zdvih s jednoručkami Do každej ruky uchopte jednoručku dlaňami smerom dovnútra a palcami dopreu Zdvihnite jednu činku k ramenu s dlaňami stále dovnútra Spustite jednoručku do východiskovej polohy a cvik opakujte s druhou rukou Používané svaly Primárne: sval vretenný Sekundárne: hlboký sval ramenný, extenzory a flexory predlaktia, biceps. Anatomický pohľad Úchop: Tento cvik vyžaduje neutrálny… Čítať viac »