Archív kategorií: Cviky, tréning

Cviky, tréning

Výpony v sede

Výpony v sede Výpony v sede Prednú časť chodidiel postavte na plošinu, položte opierky stroja na spodnú časť stehien a spustite päty čo najnižšie Zdvihnutím päty čo najvyššie posuniete závažie hore Pomalým pohybom vracajte päty do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: dvojhlavý sval lýtkový. Sekundárne: šikmý sval lýtkový. Anatomický pohľad Pozícia chodidiel: Keď prsty smerujú… Čítať viac »

Leg-press výpony na stroji

Leg-press výpony na stroji Leg-press výpony na stroji Prednú časť chodidiel oprite na okraj podložky stroja (podobne ako pri legpresse) a spustite závažie čo najnižšie Závažie vytlačte čo najvyššie sltačením lýtkových svaloch Pomaly spúštajte závažie do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: dvojhlavý sval lýtkový. Sekundárne: šikmý sval lýtkový. Anatomický pohľad Pozícia chodidiel: Keď prsty smerujú… Čítať viac »

Výpony s oporou rúk

Výpony s oporou rúk Výpony s oporou rúk Prednú časť chodidiel umiestnite na blok, predkloňte sa dopredu, rukami sa oprite o lavičku a spúštajte päty čo najnižšie S nohami stále napnutými zdvihnite päty čo najvyššie Pomaly spúštajte päty dole do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: dvojhlavý sval lýtkový. Sekundárne: šikmý sval lýtkový. Anatomický pohľad Pozícia… Čítať viac »

Mrtvý ťah na nohy

Mrtvý ťah na nohy Mrtvý ťah na nohy V pozícii postojačky s chodidlami na šírku bokov uchopte činku do natiahnutých rúk Predkloňte sa v páse a spustite činku dole, nohy neobýbajte Pohyb zastavte tesne nad zemou a zdvihnite činku späť Používané svaly Primárne: hamstringy, sedacie svaly. Sekundárne: vzpriamovače chrbtice, kvadricepsy. Anatomický pohľad Umiestnenie chodidiel: Chodidlá… Čítať viac »

Zakopávanie v stoji na lavičke

Zakopávanie v stoji na lavičke Zakopávanie v stoji na lavičke Pätou jednej nohy sa zaprite pod valček, zatiaľ čo druhá noha drží váhu tela Pritiahnutím päty smerom ku sediacim svalom a ohnutím kolena zdvihnite závažie Spustite závažie späť do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: hamstringy. Sekundárne: sedacie svaly, lýtkové svaly. Anatomický pohľad Pozícia chodidiel: S chodidlami… Čítať viac »

Podrep na stroji

Podrep na stroji Podrep na stroji Oprite sa chrbtom o opierku stroja tak že rukami obíjmete podložky nad ramenami. postavte sa na podložku s chodidlami v šírke ramien Pomaly spúštajte závažie a kolená ohýnajte až do pravého uhlu Narovnaním nôh zdvíhajte závažie späť do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: kvadricepsy. Sekundárne: sedacie svaly, hamstringy, adduktory… Čítať viac »

Podrep s činkou

Podrep s činkou Podrep s činkou Chodidlami sa postavte na šírku ramien a činku dajte na ramená Pomaly ohýbajte kolená, pokiaľ stehná nie sú paralelne s podlahou Nohy narovnajte a vráťte sa do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: kvadriceps, sedacie svaly. Sekundárne: hamstringy, adduktory, vzpriamovač chrbtice, brušné svaly. Anatomický pohľad Umiestnenie chodidiel: Úzky postoj posúva… Čítať viac »

Predklon s činkou na ramenách

Predklon s činkou na ramenách Predklon s činkou na ramenách Postavte sa rovno a položte si činku zozadu na ramená Predkloňte sa v páse až kým bude trup paralelne s podlahou. Chrbtica nech je počas cviku rovná a kolená nehýbné (napnuté alebo mierne ohnuté) Zdvihnite trup späť do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: vzpriamovače chrbtice. Sekundárne: široký… Čítať viac »

Hyperextenzia

Hyperextenzia Hyperextenzia Držadlá stroja uchopte natiahnutím rúk a trup oprite o hrudnú opierku Držadlá priťahujte k hornej časti brucha, chrbtica nech je rovná Závažie vráťte späť do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: vzpriamovače chrbtice. Sekundárne: široké chrbtové svaly, sedacie svaly , hamstringy. Anatomický pohľad Umiestnenie rúk: Môžete sa držať za chrbát v bedrovej časti alebo ruky… Čítať viac »

Priťahovanie na stroji

Priťahovanie na stroji Priťahovanie na stroji Držadlá stroja uchopte natiahnutím rúk a trup oprite o hrudnú opierku Držadlá pr´tahujte k hornej časti brucha, chrbtica nech je rovno Závažie vráťte späť do výchpodiskovej polohy Používané svaly Primárne: široký chrbtový sval. Sekundárne: trapéz, rombický sval, zadná hlava deltového svalu. Anatomický pohľad Umiestnenie rúk: Umiestnením rúk ďalej od… Čítať viac »