Archív kategorií: Stredná časť hrudníku

Rozpažovanie s jednoručkami hlavou dole

Rozpažovanie s jednoručkami hlavou dole V ľahu na lavičke hlavou dole uchopte priamo nad hrudníkom jednoručky dlaňami k sebe Spustite jednoručky do strany a počas pohybu zľahka ohnite lakte Zdvihnite jednoručky späť do východiskovej polohy Použité svaly Primárne: dolná časť veľkého prsného svalu ( sternálna hlava ). Sekundárne: tricepsy, predná hlava deltového svalu. Anatomický pohľad… Čítať viac »

Rozpažovanie na stroji na hrudník

Rozpažovanie na stroji na hrudník   Uchopte vertikálne držadlá, lakte majte zľahka ohnuté Držadlá pritiahnite k sebe tak aby sa stretli pred hrudníkom Vrátte ruky späť do východiskovej polohy, lakte pritom majte stále hore Použité svaly Primárne: veľký prsný sval. Sekundárne: predná hlava deltového svalu. Anatomický pohľad Úchop: Pri rozpažovaní je najefektívnejší úchop s dlaňami ku… Čítať viac »

Benchpress s úzkym úchopom

Benchpress s úzkym úchopom Benchpress s úzkym úchopom Uchopte činku s úzkym úchopom (ruky asi 15 cm od seba) nadhmatom Pomaly spúšťajte činku dole a dotknite sa strednej časti hrudníka Zdvihnite činku priamo hore až do napnutia lakťov Používané svaly Primárne: triceps, veľký prsný sval. Sekundárne: predná hlava deltového svalu. Anatomický pohľad Umiestnenie rúk: Aby… Čítať viac »

Tlak s jednoručkami na rovnej lavičke (Bench press s jednoručkami)

Tlak s jednoručkami na rovnej lavičke (Bench press s jednoručkami) V ľahu na lavičke uchopte jednoručky s dlaňami smerom dopredu na úrovni hrudníka Zdvihnite jednorurky vertikálne hore až do napnutia lakťov Spustite jednoručky späť ku strednej časti hrudníka Použité svaly Primárne: veľký prsný sval. Sekundárne: predná hlava deltového svalu, triceps. Anatomický pohľad Úchop: Orientácia jednoručiek… Čítať viac »