Archív kategorií: Cviky na triceps

Cviky na triceps

Tricepsový kick back v predklone

Tricepsový kick back v predklone Tricepsový kick back v predklone Uchopte jednoručku, ohnie sa vpáse a stabilizujte trup položením voľnej ruky na lavičku alebo koleno Cvik začnite s nadlaktím rovnobežne s podlahou a lakťom zvierajúcim pravý uhol Zdvihnite jednoručku hore a narovnajte ruku až do napnutých lakťov   Používané svaly Primárne: triceps. Sekundárne: zadná hlava… Čítať viac »

Benchpress s úzkym úchopom

Benchpress s úzkym úchopom Benchpress s úzkym úchopom Uchopte činku s úzkym úchopom (ruky asi 15 cm od seba) nadhmatom Pomaly spúšťajte činku dole a dotknite sa strednej časti hrudníka Zdvihnite činku priamo hore až do napnutia lakťov Používané svaly Primárne: triceps, veľký prsný sval. Sekundárne: predná hlava deltového svalu. Anatomický pohľad Umiestnenie rúk: Aby… Čítať viac »

Tricepsové kliky na bradlách

Tricepsové kliky na bradlách Tricepsové kliky na bradlách Uchopte tyče a zdvíhajte sa až do natiahnutých rúk Ohnite lakte a pomaly spúštajte telo, pokiaľ horné časti rúk nie sú paralelne s podlahou (trup majte stále rovno) Zdvihnite sa späť hore až do napnutia lakťov Pre zacielenie na triceps dodržujte nasledujúce body: nenakláňajte telo, os trupu udržujte… Čítať viac »

Tricepsový tlak s veľkou činkou v sede (Francúzsky tlak)

Tricepsový tlak s veľkou činkou v sede (Francúzsky tlak) Vo vzpriamenom sede uchopte činku oboma rukami s rukami natiahnutými nad hlavu, použite úzky úchop s nadhmatom Lakte ohnite a spustite činku dole za hlavu Zdvihnite činku hore až do napnutia lakťov Používané svaly Primárne: triceps Sekundárne: deltový sval, svaly predlaktia. Anatomický pohľad Umiestnenie rúk: Široký… Čítať viac »

Tricepsový zdvih s veľkou činkou v ľahu (Francúzsky tlak)

Tricepsový zdvih s veľkou činkou v ľahu (Francúzsky tlak) Prevedenie Vľahu na lavičke uchopte činku nad hrudníkom úzkym úchopom nadhmaton, ruky majte asi 15 cm od seba Ohnite lakte a spúštajte činku dole k čelu Zdvihnite činku hore až do napnutia lakťov Používané svaly Primárne: triceps. Sekundárne: hruď, predná hlava deltového svalu, svaly predlaktia. Anatomický… Čítať viac »

Tricepsové sťahovanie kladky

Tricepsové sťahovanie kladky Uchopte tyč pripevnenú k hornej kladbe nadhmatom na šírku ramien Cvik začnite s tyčou na úrovni hrudníka, lakte zvierajú uhol o trochu viac ako 90° Tyč sťahujte dole až do naúnutia latov, nadlaktie udržujte pri tele Používané svaly Primárne: triceps. Sekundárne: deltový sval, svaly predlaktia. Anatomický pohľad Umiestnenie rúk: Pri širokom úchope… Čítať viac »