Archív kategorií: Horná časť hrudníku

Rozpažovanie s kladkou v stoji zospodu

Rozpažovanie s kladkou v stoji zospodu Uchopte držadlá spodných kládok a postavte sa rovno Zdvihnite obe ruky predným oblúkom hore až na úroveň hlavy S napnutými lakťami spustite ruky späť do výchpdiskovej polohy Použité svaly Primárne: horná časť veľkého prsného svalu. Sekundárne: predná hlava deltového svalu. Anatomický pohľad Dráha pohybu: Postavte sa tak, aby kladky… Čítať viac »

Rozpažovanie s jednoručkami na šikmej lavičke

Rozpažovanie s jednoručkami na šikmej lavičke   V sede na šikmej lavičke uchopte jeednoručky s dlaňami ku sebe priamo nad hrudníkom, lakte majte napnuté Spustite jednoručky do strany až na úroveň hrudníku a pritom zľahka ohýbajte lakte Zdvihnite jednoručky spúť do východiskovej polohy Použité svaly Primárne: horná časť veľkého prsného svalu. Sekundárne: predná hlava deltového… Čítať viac »

Tlak s jednoručkami na šikmej lavičke

Tlak s jednoručkami na šikmej lavičke V sede na šikmej lavičke uchopte jednoručky na úrovni hrudníku dlaňami k sebe Jednoručky tlačte hore až do napnutia lakťov Spustite jednoručky späť k hornej časti hrudníku Použité svaly Primárne: horná časť veľkého prsného svalu. Sekundárne: predná hlava deltového svalu, triceps. Anatomický pohľad Dráha pohybu: Dráha pohybu je určená… Čítať viac »

Tlak na šikmej lavičke s veľkou činkou hlavou hore (šikmý bench press)

Tlak na šikmej lavičke s veľkou činkou hlavou hore (šikmý bench press) Zmenou sklonu svojho tela sa pridá záťaž horným prsným svalom. Tlakom na šikmej lavičke môžete vybudovať horné prsné svaly a predné deltoidy. ÚČEL: horné prsné svaly, predné deltoidy   V sede na šikmej lavičke uchopte činku nadhmatom na šírku ramien Sustite činku pomaly… Čítať viac »