Archív kategorií: Stredná časť chrbta

Priťahovanie na stroji

Priťahovanie na stroji Priťahovanie na stroji Držadlá stroja uchopte natiahnutím rúk a trup oprite o hrudnú opierku Držadlá pr´tahujte k hornej časti brucha, chrbtica nech je rovno Závažie vráťte späť do výchpodiskovej polohy Používané svaly Primárne: široký chrbtový sval. Sekundárne: trapéz, rombický sval, zadná hlava deltového svalu. Anatomický pohľad Umiestnenie rúk: Umiestnením rúk ďalej od… Čítať viac »

Veslovanie s činkou v predklone

Veslovanie s činkou v predklone Veslovanie s činkou v predklone Uchopte tyč nadhmatom v šírke ramien a trup ohnite dopredu približne pod 45° uhlom k podlahe Priťahujte činku vertikálne hore až sa dotkne spodnej časti hrudi. Chrbat majte rovno a kolená mierne zohnuté Vracajte činku do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: široký chrbtový sval. Sekundárne:… Čítať viac »

Sťahovanie hornej kladky pred hlavu s úzkym úchopom

Sťahovanie hornej kladky pred hlavu s úzkym úchopom Sťahovanie hornej kladky pred hlavu s úzkym úchopom Uchopte tyč podhmatom s rukami 15 až 30 cm od seba Sťahujte tyč dole k hornej časti hrudi a stláčajte široký sval chrbta Vracajte tyč späť do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: široký chrbtový sval ( vnútorná časť ).… Čítať viac »

Sťahovanie hornej kladky pred hlavu širokým úchopom

Sťahovanie hornej kladky pred hlavu širokým úchopom Sťahovanie hornej kladky k hrudníku Sťahovanie hornej kladky pred hlavu širokým úchopom Uchopte tyč nadhmtom s rukami o 15 cm vzdialených od seba než je šírka ramien Tyč sťahujte dole k hornej časti hrudi a stláčajte široký chrbtový sval Vráťte tyč späť do východzej polohy nad hlavou Použité… Čítať viac »

Príťahy v predklone s jednoručkou

Príťahy v predklone s jednoručkou CIEĽ: latissimy   Príťahy v predklone s jednoručkou Jednoručku priťahujte dlaňou smerom k sebe. Druhú ruku a koleno položte na lavicu tak aby chrbtica bola rovná a paralelne s podlahou Jednoručku priťahujte vertikálne hore podzĺž trupu, zdvíhajte pritom lakeť čo najvyššie Spustite jednoručku späť do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: široký… Čítať viac »