Archív kategorií: Kvadricepsy

Mrtvý ťah na nohy

Mrtvý ťah na nohy Mrtvý ťah na nohy V pozícii postojačky s chodidlami na šírku bokov uchopte činku do natiahnutých rúk Predkloňte sa v páse a spustite činku dole, nohy neobýbajte Pohyb zastavte tesne nad zemou a zdvihnite činku späť Používané svaly Primárne: hamstringy, sedacie svaly. Sekundárne: vzpriamovače chrbtice, kvadricepsy. Anatomický pohľad Umiestnenie chodidiel: Chodidlá… Čítať viac »

Podrep na stroji

Podrep na stroji Podrep na stroji Oprite sa chrbtom o opierku stroja tak že rukami obíjmete podložky nad ramenami. postavte sa na podložku s chodidlami v šírke ramien Pomaly spúštajte závažie a kolená ohýnajte až do pravého uhlu Narovnaním nôh zdvíhajte závažie späť do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: kvadricepsy. Sekundárne: sedacie svaly, hamstringy, adduktory… Čítať viac »

Podrep s činkou

Podrep s činkou Podrep s činkou Chodidlami sa postavte na šírku ramien a činku dajte na ramená Pomaly ohýbajte kolená, pokiaľ stehná nie sú paralelne s podlahou Nohy narovnajte a vráťte sa do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: kvadriceps, sedacie svaly. Sekundárne: hamstringy, adduktory, vzpriamovač chrbtice, brušné svaly. Anatomický pohľad Umiestnenie chodidiel: Úzky postoj posúva… Čítať viac »

Predkopávanie v sede na stroji

Predkopávanie v sede na stroji Predkopávanie v sede na stroji V sede na stroji zaprieme priehlavky o valčeky stroja Nohy zdvíhajte hore až do napnutých kolien Nohy spúštajte späť do východiskovej polohy, kolená zvierajú 90° uhol Používané svaly Primárne: kvadriceps. Sekundárne: predný sval holenný. Anatomický pohľad Pozícia chodidiel: Keď palce smerujú priamo hore, sú zaťažené… Čítať viac »

Leg-press

Leg-press je vhodnou alternatívou k drepom, ktoré však sú náročné. Leg-press je tlačenie váhy v poloľahu na stroji. Výhodou je že nezaťažuje chrbtové partie. Je tak vhodnou alternatívou drepov pre ľudí s problémami chrbtice. Leg-press Leg-press V sede na stroji umiestnite chodidlá v šírke ramien na opierku stroja Pomaly spúštajte závažie dole kým budú kolená… Čítať viac »