Archív kategorií: Rotátory

Upažovanie s jednoručkou v úklone

Ľahnite si na lavičku na bok tak aby trup zvieral s lavicou uhol približne 45° a bol podopieraný spodnou rokou Jednoručku uchopte nadhmatom a zdvihnite ju hore do výšky hlavy, lakeť majte stále napnutý Jednoručku spustite späť do východiskovej pozície k pásu Používané svaly Primárne: sval nadhrebeňový ( supraspinatus ). Sekundárne: stredná a predná hlava deltového… Čítať viac »

Rotátory – vnútorná rotácia

V stoji pozdĺž kladky upravenej do výšky pásu ochopte držadlo dlaňou s palcom smerom hore Držadlo ťahajte dovnútra pred telom, predlaktie majte paralélne s podlahou a lakeť pevne zapretý o bok Pomaly vracajte držadlo do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: sval podlopatkový ( subscapularis ). Sekundárne: veľký prsný sval. Anatomický pohľad Dráha pohybu: Behom tohto… Čítať viac »

Rotátory – vonkajšia rotácia

V stoji podrĺž kladka upravenej do výšky pásu ochopte držadlo vonkajšou rukou s palcom smerom hore Držadlo ťahajte vonkajčím oblúkom od tela, predlaktie majte paralelne s podlahou a druhý lakeť pevnej zapretý o pás Pomaly vracajte držadlo späť do východiskovej polohy Používané svaly Primárne: sval podhrebeňový ( infraspinatus ), malý sval oblý. Sekundárne: zadná hlava… Čítať viac »